poniedziałek, 29 lipca 2019

Książki perełki, oto taka: " Jak błądzić skutecznie" Zbigniew Mikołejko

 Nie muszę chyba wam mówić tego, jak trudno dziś o ciekawą rozmowę z drugim człowiekiem. Nie w przelocie, nie po drodze do sklepu. Komunikacja międzyludzka bardzo się zmieniła. Czasem myślę, że nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, nie nadążamy za rozwojem, który serwuje internet i technologia. Ale takie są koleje losu. Elektryczność w domach też była przełomem ogromnym.
 Perełka- książka. Jeden z najmądrzejszych ludzi w tym kraju. Posłuchajcie wywiadów w sieci, przeczytajcie tę książkę. Znawca filozofii, etyki, nauk religijnych, wybitny profesor Zbigniew Mikołejko.
 Sny, dzieciństwo, cienie komunizmu, uczucia, wiara- niewiara. Śmierć, feminizm. Dzisiejszy świat, jaki jest? Jacy jesteśmy my i nasz kraj, skąd, dlaczego? co to? W pięknej, mądrej rozmowie, zastanowisz się nad wszystkim nie raz. Absolutnie niesamowita książka. Czytałam długo, powoli, każdy rozdział zaczyna się od wybranego przez profesora obrazu. Książka pokazuje nam skąd się w naszym kraju wzięły pewne schematy, w prosty sposób tłumaczy naszą kulturę i historię. Owa lektura, to najpiękniejsza rozmowa, jaką można sobie podarować z drugim człowiekiem. Tego nie czyta się szybko.
Warto, warto , warto!!!!!!!!!!!!!

3 komentarze:

  1. Na szczęście ją mam, uwielbiam felietony autora

    OdpowiedzUsuń
  2. Zanotowałam, czekam na kolejne podsuwane perełki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za polecenie wartościowej książki.

    OdpowiedzUsuń