środa, 19 sierpnia 2015

"Łódź " Clara Salaman

Młode małżeństwo postanawia połączyć miesiąc miodowy z praca. Wyruszają w rejs. W Turcji wpadają w tarapaty. "Łódź " to psychologiczny thriller -niestety jakości miernej. Prowadzenie wątku, konstrukcja-niezgrabna i słaba. Najlepsza jest okładka. Tylko tyle. Przykro to stwierdzić. Nacięłam sie. Wieje nuda od początku, pół ksiazki nic sie nie dzieje, a potem nagle horror przyspiesza w dziwnym tempie. Darujcie sobie:)

"Obywatel Stuhr" z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Wonnicka

Nie widziałam filmu "Obywatel", myslalam, ze to nie ma znaczenia, ze mam przed soba wywiad rzekę,wiadomo-z wybitnie ciekawym człowiekiem i jego synem. Owszem, mamy tu dwa wywiady i jest scenariusz na końcu. Moje mieszane uczucia sa stad, ze ta pozycja wydaje sie jak poprostu dodatek do promocji filmu. Czuje niedosyt. Ale co, zamówiłam bez sprawdzenia, i mam za swoje. To pod wpływem oczywiście Jerzego Stuhra, którego w tym roku kilkakrotnie podziwiałam na deskach teatru Polonia w Warszwie. Jest tak fenomenalny, ze co sie dziwić, ze kupiłam ksiazke w ciemno;)

"Łączniczki.Wspomnienia z Powstania Warszawskiego"Maria Fredro-Broniecka, Wiktor Krajewski

Na pewno ksiazka wazna. Kobiety z Powstania Warszawskiego-z roznych bajek, o rożnym pochodzeniu, z roznych domów. Opowiadają swoje historie, wspomnienia.Pięknie wydana ksiazka, koncept mi sie podoba. Tyle, ze jakos zachwytu, przezywania nie było. Chyba za mało obecnie interesuje sie miniona historia. Wiec nie wiem, czy warto było kupić te pozycje, ale jeśli ktoś kocha wracać do historii-to jak najbardziej jest zakup dobry.

"Na błędach ! poradnik -odradnik" Paulina Młynarska

Idealna ksiazka , gdy czas nam pędzi, nie mamy kiedy spotkać sie z koleżanka, zanurzyć sie w babskim świecie przy kawie-a przecież to wazne, dobre, potrzebne. Wiec jeśli zauważysz, ze dawno nie spotkałaś sie z przyjaciółka-warto sobie zapodać te pozycje. To ksiazka o burzach życiowych, o wyborach, sytuacjach, nie sa to zwierzenia czy wyznaje swoje winy, Paulina Młynarska jawi mi sie tutaj naprawdę jako super równa babka, fajna, z plecakiem błędów , zawirowań ale i wyciągniętych z tego wniosków i refleksji, Nie ma zadumania, wyczuwam prawdę. Bardzo miła rozrywka. Polecam każdej kobiecie. Mówi tez o ważnych rzeczach. Niby utartych a jednak potrzebujemy o tym słyszeć. Bo zapominamy. Polecam.

"Dziewczyna z porcelany" Agnieszka Olejnik

Genelnie omijam tego typu ksiazki, choc wiem , ze to tylko maniera moja, jakies przekonanie durne , ze polskie obyczajowe ksiazki sa średnie. Ciezko tez wynaleźć perełkę, samoistnie, bo okładki sa do bólu na jedno kopyto. Ale to naprawdę fajna powiesc. Miło spędziłam przy niej czas. Dobra rozrywka, nie rewelacja, ale to sie naprawdę dobrze czyta, wciągnęło mnie. Głównym bohaterem jest Michał, typowy przedstawiciel dzisiejszych czasów;lans, dziewczyny na jedna noc, dbanie o wyglad, strach przed bliskościa, taka niewidzialna ucieczka w samotność przykryta lukrem. Życie przebojowego fotografa zatrzymuje sie jednego dnia. Zmienia sie wszystko, choc sam jeszcze nie do konca zdaje sobie z tego sprawę. Bardzo fajnie zbudowani bohaterzy, przemiana Michała, jego relacje z malutkim bratem, była dziewczyna i nowa...dobra lektur na wakacyjny relaks.