niedziela, 8 czerwca 2014

'' Ćwiartka raz '' Karolina Korwin Piotrowska

Takiej właśnie pozycji oczekiwałam od pierwszej książki:'' Bomba'', która niestety była tylko ot celebryckim alfabetem. Teraz mamy zato coś siedem razy lepszego. Precyzyjnie, dokładnie, świetnie przygotowane streszczenie 25 lat wolnej Polski- pod kątem muzyki, literatury, filmu, teatru i zarys tego co każdego roku działo się- ogólnie, mody, fenomeny, wydarzenia społeczne, gazety. Nie jest to forma ''mini encyklopedii''- więc ogromny plus, poprostu świetna relacja, roku po roku...ale sobie przypomniałam! Ile razy kiwałam głową- tak!, tak było i to znajome, i tamto..Autorce udało się, moim zdaniem odtworzyć ducha tamtych lat...dużo śmiechu, chwil zastanowienia, podsumowań
Wiecie co! To naprawdę dobra książka, warto mieć u siebie na półce, można też nadrobić filmy, które nam umknęły, sztuki telewizyjne itp itd..
Jestem pod wrażeniem tej książki. 

2 komentarze:

  1. Książka jest już w drodze do mnie i teraz tym bardziej nie mogę się doczekać listonosza. :) Tak wlaśnie czułam, że będzie to smakowity kąsek - mam nadzieję, że spodoba mi się równie mocno co Tobie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hm....To może jednak się skusić?

    OdpowiedzUsuń