sobota, 12 kwietnia 2014

'' Egzamin z życia'' Barbra Walters

Fiu, fiu..co to za kobieta!  Niezwykła osobowość, kunszt dziennikarski na przełomie wielu dekad. Szanowana i podziwiana w Stanach, ma swoją niezachwianą pozycję, amerykanie ją uwielbiają i czują wobec jej pracy ogromny respekt. Jestem zaskoczona tą książką. To na wysokim poziomie wspomnienia, bardzo dobrze napisane, czyta sie jak prozę, od dzieciństwa i tła społecznego Ameryki po dzisiejsze czasy. Lubię gdy wspomnienia i refleksje płyną, kiedy czuję, jakby ktoś siedział obok i opowiadał mi zgrabnie, ciekawie i wciągająco o swoim życiu i pracy. Książka obszerna, przez tydzień spędzałam co ranek z Barbrą Walters idąc poprzez jej życie. Obowiązkowa lektura dla ludzi, którzy marzą o dziennikarstwie. Bo tu wcale nie chodzi o studia i praktykę. Ale o podejście i człowieczeństwo. Ta lektura jest taka jak sama Barbra- ma klase.

2 komentarze:

  1. Oooo, z chęcią przeczytam, bo tak jak Ty uwielbiam tak dobrze napisane wspomnienia czy dzienniki :D O tej pani słyszałam, co prawda niewiele, ale chętnie poznam tą osobistość bliżej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Od jakiegoś czasu zastanawiam się co przeczytać, a tu masz! Wchodzę dziś na Twojego bloga i mam już odpowiedź. Teraz tylko muszę szybko ją kupić!!! :)

    OdpowiedzUsuń