środa, 19 lutego 2014

''Dla Was'' Dominique Mainard

Książkę dostałam w prezencie od przyjaciółki, nie mignęła mi nigdzie wcześniej a systematycznie przeglądam na merlinie starsze książki, nowosci i zapowiedzi, bo zwyczajnie lubię. Tym bardziej byłam zaintrygowana. Powieść została wyróżniona w 2009 roku. Czyta się lekko, łatwo i szybko, ot zwyczajna powieść dla kobiet- z tym że historia jest bardzo ciekawa, bo nietuzinkowa. I to właśnie jest siła tej książki- pomysł. Delphine to młoda kobieta, intrygująca, odważna, która ma nietypową pracę. Jest właścicielką agencji, która oferuje coś niezwyczajnego- na zlecenia ludzkie uczucia, wsparcie. Udawanie wnuczki, żony, wypożyczanie dziecka. Wszystko idzie świetnie, do czasu, gdy pojawia się pewien mężczyzna z bardzo nietypową sprawą...
Ciekawa, oryginalna, dobrze napisana książka, świetna na weekend czy na wakacje.

3 komentarze:

  1. Rzeczywiście pomysł ciekawy, choć w "prawdziwym życiu" pewnie można by było się przyczepić prawnie do takiej firmy oferującej dosyć oryginalne usługi :) Niemniej chętnie przeczytam tę książkę - z ciekawości :) Oraz dlatego, że przyjemnych, lekkich lektur nigdy za wiele ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny pomysł na powieść, taki nieprzejedzony :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też myślę, że to całkiem inna historia od tych wszystkich ciągle opisywanych, nudnych i typowych obyczajówek. Dziękuję za polecenie :)

    OdpowiedzUsuń