wtorek, 20 sierpnia 2013

''Kalina. Jestem jaka jestem'' Piotr Gacek

W szarym, komunistycznym świecie była barwnym ptakiem, taką osobą, obok której nikt nie przeszedł obojętnie. Żyła poza ramami, poza pudełkiem utartych schematów tamtych czasów. Mocna osobowość, piękny głos, niesamowity seksapil, aktorka telewizyjna i teatralna.  Prowokowała, szokowała, zachwycała.
 Książka to rozmowa z Kaliną, z jej słów i wypowiedzi utkany portret jej życia, jej osobowości. Książka jest przepięknie wydana, dużo klimatycznych zdjęć co pozwala przenieść się nam w tamte czasy. Jak każdy wie, łatwą osobą nie była, jak każdy człowiek miała i jasne i ciemne strony. Dobrą macochą nie potrafiła być, z czym się nie kryła. Nie jest to rozliczenie czy podsumowanie człowieka.. Książka jest niezwykle taktowna, bez insynuacji i skandali. Czytało się niezwykle przyjemnie. Lubię takie spotkania z ludzmi i nie muszą mnie fascynować bym chciała o nich czytać. To też swego rodzaju podróż w czasie do innych lat. Chyba dlatego tak lubię biografie, wspomnienia, rozmowy...dla tego tła społecznego, dla atmosfery przeszłości. Świat dzisiejszy pędzi i zmienia się w zastraszającym tempie.

3 komentarze:

 1. Uwielbiam Kalinę i książkę zdobędę na pewno. Myślę też o zakupie drugiej o niej opowiadającej "Kalina Jędrusik" Dariusza Michalskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. sama bym nie zajrzała akurat do biografii czy wspomnień Pani Kaliny, ale świetnie, że pojawiają się takie rzeczy na naszym rynku czytelniczym, bo każdy znajdzie wśród nich taką wielką osobowość, której życie go zaintryguje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym przeczytała, gdyż Kalina Jędrusik była obecna przez całe lata w moim życiu poprzez spektakle telewizyjne, chociażby Kabaret Starszych panów, ale również filmy. Był intrygująca postacią, niebanalną kobietą taką trochę femme fatale tamtych szarych czasów.
  Pomyśle o książce jak już będzie można ją taniej zdobyć.

  OdpowiedzUsuń