piątek, 29 marca 2013

''PRL jak cudnie się żyło'' Wiesław Kot

Książkę zauważyłam w Polsce przypadkiem. I całe szczęście. Forma jest świetnie przemyślana. Rozdziały to takie małe, ale ciekawe i pełne puent streszczenia wielu dziedziń życia byłego systemu. Wspaniała pozycja jako prezent, ale również ''podręcznik'' dla przyszłych pokoleń. Bardzo pomysłowo i logicznie zebrane interesujące informacje tworzą fajną całość. Komunizm...z czym to się jadło? Jak wpływał na wszystkie barwy naszego życia? Mamy tutaj o książkach, pisarzach, artystach,o sklepach, wakacjach, plotkach, życiu przed blokowiskiem, pierwszy telewizor, wydarzeniach co obrosły legendą...oj czyta się wspaniale. Pełno absurdów, które są wytłumaczone...ta książka powinna być podręcznikiem! Może mój synek kiedyś przeczyta?
Bardzo dobra lektura i jakie przemyślane proporcje...dużo małych  zdjęć i dużo treści..Super,jednym słowem.

7 komentarzy:

 1. Czytałam tę książkę niedawno, również bardzo mi się podobała. Ja w ogóle lubię takie książki o PRL czy moim ukochanym XX - leciu międzywojennym, gdzie można znaleźć anegdoty, historie z życia. Polecam książki Sławomira Kopra Kobiety władzy PRL, Życie artystek w PRL oraz cykl o XX - leciu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za tytuly, tez lubie czytać tego rodzaju ksiązki, przenoszą w inny wymiar:0

   Usuń
 2. PRL pamiętam z dzieciństwa i chętnie wracam do lektur, które mówią o tym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W czasach PRL żyło się zupełnie inaczej, ale czy lepiej? To były inne czasy i nie można porównywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytul jest ironiczny, w książce nie ma żadnych porównań:)

   Usuń
 4. Muszę to mieć! Interesuje mnie wszystko, co związane z okresem PRL-u. No i skoro piszesz, że dobra i warto przeczytać to już zaczynam jej szukać w księgarniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, moim zdaniem, bo to solidnie przygotowana ksiazka, a nie z tych w typie wielkie obrazki, mało tekstu- byle sie sprzedało.

   Usuń