sobota, 23 lipca 2011

''Jedna bogata, druga biedna'' Lesley Lokko

Lesley Lokko to charakterystyczna pisarka. Jej powieść to ''czytadła z jakością'', opasłe tomiska, zawsze mamy kilka ciekawie zbudowanych bohaterów, których losy śledzimy przez wiele lat. Dopracowane w detalach wątki, które zabierają nas zawsze w kilka miejsc na świecie. Kto nie czytał ''Gorzkiej czekolady''- polecam gorąco.  Szkoda, że kolejna przetłumaczona powieść tej pani ma nieciekawą okładkę i jeszcze gorszy tytuł. A powieść ciekawa, z niespodziewanymi zwrotami akcji, jak to u Lesley Lokko bywa.
Właśnie cały urok tych powieści polega na tym jak opowiada nam historię pisarka.

Bogata Nik, zakompleksiona Tory i uboga Caryn- losy tych trzech koleżanek poznajemy w tej powieści bardzo wnikliwie, ciekawie, ich demony, problemy, przeszłość. Jak to w życiu bywa, wszystko się odwraca, zmienia, lub mocniej komplikuje. W życiu przyjaciółek z czasem pojawia się pewna dziewczyna...która wiele namiesza.

Strasznie banalnie pisze się o książkach Lesley Lokko, a czyta się je wyśmienicie, wciągają bardzo. To naprawdę dobra rozrywkla o życiu i jego meandrach. ''Czytadło z jakością'' w sam raz na deszczowy weekend czy na urlop pod palemką. Muszę wyznać, żę ''Gorzka czekolada'' nadal jest u mnie na miejscu pierwszym, ale to nie zmienia faktu, że po następne książki tej pani w potrzebie relaksu- na pewno sięgnę. To relaks , który nie boli :)

8 komentarzy:

 1. Ja nie nadążam za Twoim tempem czytania, jak słowo daję :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu muszę sięgnąć po lżejszy kaliber książek i ta zdecydowanie się do tego celu nada:)). W końcu relaks każdemu się należy:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. C.S. Byłam na urlopie..więć czytałam za dwóch, stąd częste notki bo mam potworne zaległości:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za takimi książkami :)
  Rozumiem jednak,że często trzeba po prostu zdystansować się od wszystkich problemów:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację - tytuł i okładka nie są zachęcające... spodziewałabym się raczej czegoś w stylu "Królewicz i żebrak", a na taką książkę nie mam teraz ochoty...
  Piszesz jednak, że to losy 3 przyjaciółek, w których życiu pojawia się jeszcze jedna dziewczyna. Hmmm to co napisałaś jest bardzo powściągliwe, ale przynajmniej sygnalizuje, że i w tym przypadku mamy nie sugerować się tytułem i ... nie iceniać książki po okładce (na czym ja niestety często się łapię :( )

  OdpowiedzUsuń
 6. "'Czytadło z jakością'' w sam raz na deszczowy weekend czy na urlop pod palemką."- Urlop pod palemką raczej nie, ale deszczowy weekend z pewnością, bo w takie obfituje w Polsce ;P

  OdpowiedzUsuń
 7. Meme: no...pogoda masakra. Czytadło jak znalazł;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią sięgnę po taką książkę, dla odpoczynku, relaksu i przyjemności :)
  Zapisuje sobie tytyłu :)
  Pozdrawiam serdecznie!!

  OdpowiedzUsuń